Centrum Medyczne AMITA Health Resurrection w Chicago

Consu Logistics > healthblog > Centrum Medyczne AMITA Health Resurrection w Chicago

Centrum Medyczne AMITA Health Resurrection w Chicago

W rzeczywistości niektóre badania sugerują, że osoby używające e-papierosów rzadziej rzucają palenie.

Pozytywne kroki

Decyzja FDA o obniżeniu poziomu nikotyny w papierosach jest pozytywnym krokiem naprzód w walce z uzależnieniem od tytoniu. Jednak to tylko część większych wysiłków mających na celu zmniejszenie liczby palących osób i ratowanie życia.

Aby osiągnąć ten cel, potrzebne są również inne środki, takie jak programy edukacyjne i profilaktyczne, zwiększone podatki na wyroby tytoniowe i bardziej rygorystyczne regulacje dotyczące praktyk marketingowych.

System opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych jest jednym z najdroższych na świecie i wydaje na opiekę zdrowotną więcej niż we wszystkich innych bogatych krajach świata w stosunku do wielkości swojej gospodarki. Jednak pomimo wysokich kosztów opieki zdrowotnej w USA nie musi to oznaczać, że jakość opieki jest lepsza niż w innych krajach. W rzeczywistości niektóre wskaźniki sugerują, że pozostaje w tyle, ponieważ niektóre wskaźniki zdrowotne są gorsze. Na przykład Stany Zjednoczone mają wyższą śmiertelność noworodków i częstość występowania otyłości , a także niższą średnią długość życia niż większość bogatych krajów. Ma również krótszą średnią długość życia niż wielu jego rówieśników.

W 2020 r. całkowite wydatki na opiekę zdrowotną w USA osiągnęły 4,1 biliona dolarów. Odpowiada to prawie 12 000 dolarów na każdego obywatela . Jednak dane dla innych porównywalnych krajów są znacznie niższe. Na przykład Francja wydaje 5564 dolarów na osobę, Niemcy – 6731 dolarów, a Wielka Brytania – 5268 dolarów.

Oczekiwana długość życia jest dobrym wskaźnikiem stanu zdrowia populacji. W porównywalnych krajach średnia długość życia wynosi 80,7 lat, podczas gdy w USA wynosi ona 78,6 lat.

Na wysokie koszty opieki zdrowotnej w USA wpływa wiele czynników, w tym starzenie się społeczeństwa oraz rosnące koszty leków i usług medycznych. Liczby pokazują jednak, że koszty i standardy tej opieki różnią się znacznie w zależności od stanu.

Najlepsze stany dla opieki zdrowotnej

NiceRx analizuje szpitale we wszystkich 50 stanach USA pod kątem jakości opieki, danych dotyczących bezpieczeństwa i dostępu do opieki. Przyznają każdemu stanowi wynik na podstawie następujących czynników:

 • Odsetek szpitali w stanie, które otrzymały ocenę „A” w zakresie bezpieczeństwa od oceny bezpieczeństwa szpitalnego Leapfrog. Ocena uwzględnia takie wskaźniki, jak szybkość reakcji personelu szpitala, opinie pacjentów i podejmowanie działań mających na celu ograniczenie błędów w przepisywaniu leków. Uwzględnia także błędy związane z bezpieczeństwem, takie jak pozostawienie ciał obcych wewnątrz pacjenta po operacji.
 • Liczba szpitali znajdujących się na liście 20 szpitali US News Best Hospitals Honor Roll. Placówki te wyróżniają się pod względem ocenianej opieki i otrzymują punkty w rankingach i specjalnościach. Najlepsi strzelcy otrzymali Honor Roll.
 • Liczba szpitali znajdujących się na liście 50 najlepszych szpitali w Healthgrades. Healthgrades zapewnia najdokładniejsze i wyczerpujące informacje o lekarzach i szpitalach.
 • Liczba szpitali na 1 milion mieszkańców
 • Liczba obsadzonych łóżek szpitalnych na każdy 1 milion mieszkańców

Według punktacji, oto pięć stanów z najlepszymi stanami pod względem opieki zdrowotnej:

1. Pensylwania

Pensylwania, znana również jako stan kwakrów, położona jest w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych i jest piątym pod względem liczby ludności stanem, liczącym prawie 13 milionów mieszkańców.

Zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 8,04 na 10 w zakresie opieki zdrowotnej. Posiada jedne z najlepszych szpitali w kraju, na liście honorowych znajdują się Szpitale Uniwersytetu Pensylwanii-Penn Presbyterian w Filadelfii.

Cztery inne znajdują się w amerykańskiej Top 50:

 • Szpital Ogólny w Lancaster
 • Szpital hrabstwa Chester
 • Centrum Medyczne Lankenau
 • Czytelniczy szpital

Na 1 milion mieszkańców przypada także 2671,5 łóżek z personelem i 13,8 szpitali.

W 2018 r. Pensylwania wydała na opiekę zdrowotną 2370 dolarów na mieszkańca. Chociaż zajmuje pierwsze miejsce pod względem opieki zdrowotnej, jest to 18. najwyższa kwota ze wszystkich stanów.

2. Illinois

Illinois znane jest jako Kraina Lincolna, na cześć 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych, Abrahama Lincolna, który został tam wybrany. Znajduje się na Środkowym Zachodzie i jest szóstym pod względem liczby ludności stanem, z populacją prawie 12,7 miliona.

Stan ma wynik w zakresie opieki zdrowotnej na poziomie 7,96 na 10, co plasuje go na drugim miejscu. Znajdują się tu doskonałe szpitale i jedne z najlepszych w kraju. Dwie z nich znajdują się na liście honorowych „US News” – Rush University Medical Center i Northwestern Memorial Hospital. Obydwa znajdują się w Chicago.

Cztery szpitale znajdują się na liście Top 50 w Ameryce:

 • Szpital Fundacji Carle
 • Szpital Społeczny w Palos
 • Centrum medyczne AMITA Health Alexian Brothers Elk Grove Village
 • Centrum Medyczne AMITA Health Resurrection w Chicago

Chociaż standard bezpieczeństwa wynoszący zaledwie 28,5% szpitali osiągających ocenę „A” jest mniej imponujący, Illinois z nawiązką nadrabia ten brak liczbą 13 516 łóżek z personelem na milion mieszkańców, co jest najwyższym wynikiem ze wszystkich stanów.

W 2018 r. stan Illinois wydał na opiekę zdrowotną zaledwie 1504 dolarów na osobę. Jest to dziewiąta najniższa kwota we wszystkich stanach.

3. Ohio

Kolebka lotnictwa, Ohio, to stan w regionie środkowo-zachodnim, liczący prawie 11,8 miliona mieszkańców.

To drugie wicemistrzostwo z oceną stanowej opieki zdrowotnej na poziomie 7,16. Ponad jedna trzecia szpitali uzyskała ocenę „A” w zakresie bezpieczeństwa. Jeden szpital, znana na całym świecie Cleveland Clinic, znajduje się na liście honorowej, a cztery znajdują się w pierwszej pięćdziesiątce w Ameryce:

 • Szpital Północny Bethesda
 • Szpital Chrystusowy
 • Mercy Health – Szpital Fairfield
 • Szpital ProMedica w Toledo

Mieszkańcy Ohio korzystają z 12,6 szpitali na 1 000 000 mieszkańców, więc istnieje duża szansa, że ​​ludzie będą mogli znaleźć niezbędną opiekę zdrowotną blisko domu.

Ohio wydało 2527 dolarów na opiekę zdrowotną każdego obywatela, co stanowi 11. miejsce pod względem wielkości w stanach.

4. Michigan

Wielki stan jezior Michigan położony jest w środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Liczy nieco ponad 10 milionów mieszkańców.

Michigan zajmuje czwarte miejsce ze stanową oceną opieki zdrowotnej wynoszącą 6,88 na 10. Ma doskonałe szpitale, z których 3 znajdują się w pierwszej pięćdziesiątce w Ameryce i 1 na liście honorowej. Co więcej, ponad 42% szpitali ma ocenę „A” pod względem bezpieczeństwa.

Stan ma również dobry dostęp do opieki zdrowotnej – 2279,8 łóżek z personelem na 1 000 000 mieszkańców.

W 2018 r. stan Michigan wydał na opiekę zdrowotną zaledwie 1900 dolarów na mieszkańca , co stanowi drugi najniższy wynik na tej liście i 21. najniższy wynik w porównaniu ze wszystkimi stanami.

5. Massachusetts

Massachusetts, oficjalnie Wspólnota Massachusetts, to północno-wschodni stan, w którym mieszka prawie 7 milionów ludzi.

Stan Bay znalazł się na pierwszej piątce listy dzięki dwóm szpitalom honorowym, Massachusetts General Hospital i Brigham and Women’s Hospital oraz jednemu, Lahey Hospital and Medical Center, znajdującym się w pierwszej pięćdziesiątce w Ameryce.

Może poszczycić się także doskonałymi wynikami w zakresie bezpieczeństwa – ponad połowa szpitali uzyskała ocenę „A” w zakresie bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o dostęp, na 1 000 000 mieszkańców przypada 10,2 szpitali i 2113 łóżek z personelem. Ogółem Massachusetts uzyskało stanowy wynik w zakresie opieki zdrowotnej na poziomie 6,48.

W 2018 r. Massachusetts wydało 3082 dolarów na opiekę zdrowotną każdej osoby , co jest najwyższą kwotą na tej liście i piątą co do wielkości w Stanach Zjednoczonych.

Otyłość jest rosnącą epidemią. Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) ponad 4 na 10 osób w Stanach Zjednoczonych jest sklasyfikowanych jako otyłe. Z badań wynika, że ​​od 1980 r. częstość występowania otyłości podwoiła się w ponad 70 krajach, a w większości pozostałych stale rośnie.

Nasilająca się pandemia otyłości stanowi poważny kryzys zdrowia publicznego. Otyłość jest powiązana z kilkoma chorobami przewlekłymi, w tym chorobami serca, udarem, cukrzycą typu 2 i niektórymi rodzajami nowotworów. Co więcej, wiąże się to z wielomiliardowymi wydatkami na opiekę zdrowotną.

Osobom z nadwagą lub otyłością często zaleca się zmniejszenie spożycia kalorii i zwiększenie wydatku energetycznego w celu utraty wagi. Deficyt kaloryczny można osiągnąć modyfikując dietę i podejmując większą aktywność fizyczną.

Ćwiczenia i aktywność fizyczna poruszająca ciało są niezbędne dla ogólnego stanu zdrowia. Wytyczne zalecają , aby dorośli podejmowali 150 minut aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności tygodniowo plus 2 dni ćwiczeń wzmacniających mięśnie.

Oprócz wspierania zdrowia, ćwiczenia zwiększają zapotrzebowanie organizmu na energię. Spalanie kalorii może bezpośrednio wpływać na masę ciała i utratę tkanki tłuszczowej, a także może zwiększać masę mięśniową i metabolizm. Ćwiczenia pomagają również zrównoważyć hormony, które mogą wpływać na masę ciała, takie jak kortyzol, insulina, hormony tarczycy, testosteron i progesteron.

Jednak nowe badania pokazują, że ćwiczenia mogą również przynosić inne korzyści biochemiczne, które pomagają zwalczać otyłość i powiązane z nią schorzenia.

Niedawne badanie prowadzone przez naukowców ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu Baylor wykazało, że naturalnie występująca cząsteczka może pomóc zmniejszyć głód i sprzyjać utracie wagi.

Efekty ćwiczeń odchudzających

Nowe badania wykazały, że ćwiczenia indukują cząsteczkę hamującą apetyt.

Cząsteczka nazywa się lac-phe, a jej poziom znacząco wzrasta bezpośrednio po wysiłku fizycznym. Związek mógłby kontrolować apetyt, co mogłoby w dłuższej perspektywie zmniejszyć otyłość i nadwagę.

Zespół stara się zrozumieć, w jaki sposób ćwiczenia wpływają na masę ciała i kontrolę poziomu cukru we krwi. Chcieli przyjrzeć się konkretnym cząsteczkom i zaangażowanym w to szlakom biologicznym. Zastosowali podejście zwane „metabolomiką”, aby przyjrzeć się cząsteczkom, które pojawiały się lub znikały we krwi myszy doświadczalnych przed i po ćwiczeniach na bieżni. Innymi słowy, naturalny przypływ i odpływ substancji chemicznych występujących w organizmie podczas ćwiczeń.

Naukowcy wykorzystali spektrometr mas do zidentyfikowania obecności różnych cząsteczek w tkankach lub próbkach krwi na podstawie ich masy. Mogli śledzić stężenie różnych cząsteczek, co pozwoliło im zobaczyć, w jaki sposób ćwiczenia powodują ich wzrost lub spadek, porównując dane przed i po wysiłku.

Ustalili, że największe zmiany stężenia miała cząsteczka o wartości 236 na spektrometrze mas. W ten sposób zidentyfikowali wzrost stężenia lac-phe.

Następnie ważne było zrozumienie, czy skok pojawił się tylko u myszy, czy też był powszechny u różnych gatunków. Zespół musiał także ustalić, czy skok był spowodowany ćwiczeniami, czy też mógł być spowodowany czymś innym, np. stresem.

Więcej informacji – normadex official top .

Contents

Related Posts