Pärast seda on pidu, kus inimesed kogunevad."

Consu Logistics > healthblog > Pärast seda on pidu, kus inimesed kogunevad."

Pärast seda on pidu, kus inimesed kogunevad."

Kuid mida me teame, jagame teiega.Liituge meie Facebooki grupiga Coronavirus Watch , et saada oma voos igapäevaseid värskendusi ja vestelda teiste kogukonna liikmetega COVID-19 teemal.

Kaastöö: Associated Press

Osariigid alustasid Johnson & Johnsoni ühekordse vaktsiini kasutamise peatamist teisipäeval pärast seda, kui föderaalsed tervishoiuametnikud soovitasid "ülevaatlikkusest" haruldaste, kuid ohtlike verehüüvete tõttu pausi teha.

California, New York, Ohio, Illinois, Pennsylvania ja Florida olid enam kui tosina osariigi seas, kes järgisid peaaegu kohe toidu- ja ravimiameti ning haiguste tõrje ja ennetamise keskuste juhiseid.

Valge Maja COVID-19 reageerimise koordinaator Jeff Zients ütles, et pausil on vaktsiinide kättesaadavusele vähe mõju. Ta ütles, et USA-l on juuli lõpuks piisavalt Pfizeri ja Moderna vaktsiine 300 miljonile ameeriklasele.

"Oleme valmis mitmesugusteks stsenaariumideks," ütles Zients Valge Maja briifingul. "Meil on vaktsineerimisprogrammi jätkamiseks ja eesmärkide saavutamiseks palju pakkumist."

USA CDC-s on manustatud üle 6,8 miljoni annuse Johnson & Johnsoni vaktsiini ning FDA vaatab läbi andmed, mis hõlmavad kuut USA-s teatatud harvaesineva ja raskekujulise verehüübe – ajuveenide siinuse tromboosi – juhtumit inimestel pärast J&J vaktsiini saamist. , seisis avalduses. Kõik kuus juhtumit olid 18–48-aastaste naiste seas ja sümptomid ilmnesid kuus kuni 13 päeva pärast vaktsineerimist.

Kuuest patsiendist üks suri ja teise seisund oli kriitiline, teatasid ametnikud. FDA juht Janet Woodcock ütles, et lõplikku põhjust pole kindlaks tehtud, kuid see näib olevat äärmiselt haruldane immuunvastus. Ametnike sõnul ravitakse selliseid trombe teisiti kui teisi ja et vale ravi võib põhjustada surma.

CDC kutsub kolmapäeval kokku immuniseerimistavade nõuandekomitee koosoleku, et juhtumid täiendavalt läbi vaadata ja hinnata nende võimalikku olulisust.

Muutke oma maksa, muutke oma elu Alkotoxiga. Lisateabe saamiseks klõpsake siin: https://alkotox-website.com/et/ .

Paus on näide "kahe teraga mõõgast rahvatervise sekkumistes", ütles Indianapolise Butleri ülikooli dotsent ja rahvatervise spetsialist Ogbonnaya Omenka.

Samuti uudistes:

►Nevada kuberner Steve Sisolak teatas teisipäeval, et kavatseb 1. maiks loobuda üleriigilistest sotsiaalse distantseerumise protokollidest, kuid Silver State’i maskimandaat jääb kehtima vähemalt järgmise kuu lõpuni. "Ma tahan olla kristallselge: maski mandaat on üleriigiline standard," ütles Sisolak ajakirjanikele pressikonverentsil Carson Citys.

►Teisipäeval teatas Virginia tervishoiuministeerium, et sai CDC-lt kinnituse, et Virginia naise surm on osa Johnson & Johnsoni COVID-19 vaktsiini võimalike kahjulike kõrvalmõjude uurimisest. Seni on Virginias manustatud 184 000 annust Johnson & Johnsoni vaktsiini.

►Pfizer on kiirendanud oma COVID-19 vaktsiini tootmist ja suudab mai lõpuks tarnida riiki 10% rohkem doose, kui varem kokku lepitud, kokku 220 miljonit doosi, ütles Pfizeri tegevjuht Albert Bourla teisipäeval. Bourla ütles, et ettevõte suudab ka kaks nädalat varem tarnida juuli lõpuks kokkulepitud 300 miljonit.

►Terviseametnikud kutsuvad ameeriklasi üles mitte sattuma paanikasse uudiste pärast, et föderaalametid andsid osariikidele teisipäeval välja soovituse peatada Johnson & Johnsoni COVID-19 vaktsiiniga vaktsineerimine verehüüvete tõttu. "See on tõesti haruldane sündmus… 6,85 miljonist annusest on kuus, mis on vähem kui üks miljonist," ütles dr Anthony Fauci teisipäeval.

►President Joe Biden ja endine president Barack Obama esinevad pühapäeval televisiooni erieetris, et aidata harida, tõsta teadlikkust ja hajutada muret COVID-19 vaktsiinide pärast.

►Suurbritannia on hakanud pakkuma koroonaviiruse vastu vaktsineerimist kõigile üle 45-aastastele pärast seda, kui on saavutatud eesmärk anda aprilli keskpaigaks vähemalt üks annus kõigile üle 50-aastastele.

►India kogeb kõige hullemat pandeemiat: keskmine päevane nakatumiste arv ületas eelmisel nädalal 143 000 piiri. India on suur vaktsiinide tootja ja tarnija ÜRO toetatud algatusel, mis aitab süsteid õiglaselt jaotada. Juhtumite kasv on sundinud Indiat keskenduma oma sisenõudluse rahuldamisele ja viivitama tarneid mujal.

📈 Tänased numbrid: Johns Hopkinsi ülikooli andmetel on USA-s enam kui 31,3 miljonit kinnitatud koroonaviiruse juhtumit ja 563 400 surmajuhtumit. Ülemaailmne koguarv: 137,2 miljonit juhtumit ja 2,95 miljonit surmajuhtumit. CDC andmetel on USA-s jagatud rohkem kui 237,79 miljonit vaktsiinidoosi ja 189,96 miljonit on manustatud.

📘 Mida me loeme: Ameerika Ühendriikides on lubatud kasutada kolme vaktsiini ja peagi on tulemas veel kaks vaktsiini. Siin on lähem ülevaade sellest, mida me seni teame.

USA TODAY jälgib COVID-19 uudiseid. Värskendage seda lehte viimaste värskenduste jaoks. Tahad rohkem? Liituge meie Coronavirus Watchi uudiskirjaga, et saada värskendusi oma postkasti ja liituge meie Facebooki grupiga .

Moderna kordusvaktsiin, mis oli suunatud COVID-i variandile, oli hiirte katsetes edukas

Uue Moderna vaktsiini kordussüst, mis oli suunatud B.1.351 COVID-19 variandile, suurendas hiirtel neutraliseerivate antikehade taset, teatas ettevõte teisipäeval. Praegused vaktsiinid on näidanud mõnevõrra madalamat efektiivsust variandi vastu, mis esmakordselt tuvastati Lõuna-Aafrikas.

Kui revaktsineerimine anti hiirtele kuus kuud pärast esimest kaheannuselist süstimise seeriat, sulges kordusvaktsiin neutraliseerivate antikehade vahe variantide ja algse COVID-19 tüve vahel, mille eest esimene vaktsiin oli mõeldud kaitsma, teatas ettevõte. vabastamine.

Andmed on esitatud eelretsenseeritud ajakirjale, ütles Moderna. Ettevõte hindab kolme erinevat lähenemisviisi, et anda oma algsele vaktsiinile tõuke, et võidelda uute esilekerkivate viirusetüvedega.

Ettevõte teatas ka, et inimestel on selle algse COVID-19 vaktsiini efektiivsus enam kui 90% kuus kuud pärast kaheannuselise seeria teist annust.

– Elizabeth Weise

Koroonaviiruse pandeemia on riike aastaid jälitanud

USA luureametnikud hoiatasid teisipäeval, et koroonaviiruse pandeemia katsetab valitsusi kogu maailmas veel aastaid, "õhutades humanitaar- ja majanduskriise, poliitilisi rahutusi ja geopoliitilist konkurentsi".

Oma iga-aastases ülemaailmses ohuhinnangu aruandes tõid ametnikud välja hirmuäratava väljakutse muude püsivate kliimamuutustest ja massilisest rändest tulenevate ohtude taustal.

"Ühtegi riiki pole täielikult säästetud ja isegi kui vaktsiini levitatakse laialdaselt kogu maailmas, on majanduslikke ja poliitilisi järeltõukeid tunda aastaid," järeldati raportis, viidates massilisele viiruse levikule. "Suurte võlgadega või naftaekspordist, turismist või rahaülekannetest sõltuvad riigid seisavad silmitsi eriti keerulise taastumisega, samas kui teised pöörduvad sissepoole või on muudest väljakutsetest häiritud."

Riikliku luuredirektori aruanne esitatakse enne kolmapäevast senati istungit, kus seadusandjad peaksid küsitlema riigi kõrgeimaid luureohvitsere.

"USA-d ja tema liitlased seisavad silmitsi mitmesuguste ohtudega, mis ilmnevad keset COVID-19 pandeemiast tulenevaid ülemaailmseid häireid ning suurvõimude konkurentsi, ökoloogilise seisundi halvenemise häirivat mõju ja muutuvat kliimat. volitatud valitsusväliste osalejate arv ja kiiresti arenev tehnoloogia,” leiti aruandes.

"Ohtude keerukus, nende ristumiskohad ja sündmuste kaskaadsete sündmuste potentsiaal üha enam omavahel seotud ja mobiilses maailmas loovad (USA luurekogukonnale) uusi väljakutseid."

– Kevin Johnson

Michiganiga seotud noortesport

Michigani haiglaravi jõudis esmaspäeval 3953-ni, ületades osariigi novembri/detsembri tipptaseme. Tervishoiuametnike sõnul on osariigi suurimate koroonaviirusnakkuste põhjustajate hulgas haiguspuhangud noorte sportlaste ja K-12 koolidega seotud inimeste seas. Sel nädalal teatas osariik 312 käimasolevast või uuest koolipuhangust, mis hõlmab klassiruumide, koolijärgsete tegevuste ja spordiga seotud nakkusi.

"Kuigi nad ei pruugi seda otse spordiürituselt saada, on spordiga kaasas palju asju," ütles Beaumont Healthi nakkushaiguste uuringute direktor dr Matthew Sims. "Paljud inimesed lähevad sisse vaatama. Pärast on pidu, kus inimesed kogunevad."

– Kristen Jordan Shamus ja Christina Hall, Detroit Free Press

Kas saada torkega sõõrik? Tasuta pakkumised võitlevad vaktsiini kõhklusega

Kas kõhklete COVID-vaktsiini hankimisel? Kas tasuta sõõrik või Amazoni kinkekaart muudaks teie meelt? Kui Krispy Kreme pakkus hiljuti vaktsineeritud ameeriklastele tasuta sõõrikuid, sai see vastukaja kriitikutelt, kes ütlesid, et turundustegevus võib aidata pandeemiat leevendada, kuid aitaks kaasa ka rasvumisepideemiale. Sellegipoolest ärge imestage, kui teised ettevõtted ning kohalikud ja osariigi valitsused hakkavad pakkuma veelgi sisulisemaid stiimuleid, näiteks kinkekaarte, inimestele, kes muidu võiksid kaadritele vastu seista.

"See sõltub ettevõttest, kuid üldiselt võib see olla positiivne," ütles Columbia Business Schooli tervishoiu- ja farmaatsiajuhtimise programmi direktor Bunny Ellerin kingituste kohta. "See on positiivne tugevdus."

– Nathan Bomey

Oregon trahvib Springfieldis asuvat Twisted River Salooni 18 000 dollarit

Oregoni salongile määrati esmaspäeval rohkem kui 18 000 dollari suurune trahv töötajate kaitsmiseks COVID-19 eest "kolme standardi rikkumise eest".

18 430 dollari suurune trahv määrati Springfieldis asuvale Twisted Riveri salongile, mis "jätkas tahtlikult töötajate potentsiaalselt kokku puutuma viirusega", lubades Oregoni tööohutuse teatel siseruumides einestada umbes 4. jaanuarist kuni 26. veebruarini. ja Terviseamet.

Sel ajal määrati Lane’i maakond COVID-19 leviku "äärmuslikuks riskiks" ja siseruumides einestamise võimsus pidi olema null.

Ülevaatuse ajal ütles omanik James Butt, et otsustas salongi uuesti avada, kuigi oli teadlik, et see on vastuolus töökoha tervisenõuetega, öeldakse väljaandes.

– Louis Krauss, registrivalvur

CDC ütleb, et Michigan ei saa tõenäoliselt lisavaktsiine, et võidelda hüppelise tõusu vastu

Haiguste tõrje ja ennetamise keskuste direktor ütles esmaspäeval, et föderaalvalitsus ei soovi Michigani tarnida täiendavaid vaktsiinivarusid, et võidelda osariigi tõsise juhtumite kasvuga.

Dr Rochelle Walensky märkis, et vaktsiinide sissetoomisest kulub kaks kuni kuus nädalat, kuni vaktsiini mõju saab realiseerida.

"Kui teil on äge olukord, erakordselt palju juhtumeid, nagu meil on Michiganis, ei ole vastus tingimata vaktsiini manustamine, vastus on tõesti asjade sulgemine," ütles Walensky Valge Maja COVID-i vastuse briifingul. "Kui prooviksime end vaktsineerida sellest, mis Michiganis toimub, oleksime pettunud, et vaktsiinil kulus nii kaua aega, kuni vaktsiin hakkas mõju avaldama."

Valge Maja COVID-i vanemnõunik Andy Slavitt ütles, et vaktsiinivarude ümberpaigutamine "Whac-a-Mole’i ​​mängimiseks ei ole strateegia, mille rahvatervise juhid ja teadlased on välja töötanud".

Kaastöö: Associated Press

Minnesotas on HealthPartnersi süsteemis COVID-19 haiglaravi järsult vähenenud, ütleb dr Mark Sannes, nakkushaiguste arst ja üheksat haiglat ja enam kui 55 kliinikut haldava süsteemi vanemmeditsiinidirektor. Kuid nüüd on peaaegu kõik vastuvõetud patsiendid vaktsineerimata.

"Alla 1% meie haiglaravil viibivatest COVID-i patsientidest on vaktsineeritud," ütles ta.

Ohios, Clevelandi ülikoolihaiglates, vaktsineeriti vaid 2% viimase kuu jooksul vastu võetud COVID-19 patsientidest, ütles haigla peaarst dr Robert Salata.

Ja Sanford Healthis, mis haldab 44 meditsiinikeskust ja enam kui 200 kliinikut Dakotas, Minnesotas ja Iowas, oli sel aastal senini COVID-19 vastu võetud 1456 patsiendist täielikult vaktsineeritud vähem kui 5%, ütles pressiesindaja Angela Dejene.

Contents

Related Posts